• Pieczenie pierników

Dorota Wiśniewska
        • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

• 05.12.2021 13:26
        • 3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Ma ono na celu zwrócenie szczególnej uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności, a także ukazanie korzyści płynących z pełnej integracji osób niepełnosprawnych w życiu, społecznym, gospodarczym i kulturalnym.

W tym roku szkolnym obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole przyjęły formę akcji informacyjnej, przypominającej, że są takie osoby,  uczniowie z niepełnosprawnościami wśród nas. Mają oni takie same potrzeby jak my i chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami.

Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo o integrację. Każdego dnia uczymy się jej, uczymy się pamiętać o sobie nawzajem, więcej dostrzegać i rozumieć. Pamiętajmy o niepełnosprawnych nie tylko w ich święto, ale każdego dnia. Postarajmy się, żeby czuli się z nami akceptowani, traktujmy ich, jak byśmy chcieli, żeby nas traktowano.

Rozdane zostały symboliczne naklejki wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły na znak solidarności z osobami Niepełnosprawnością.

• 25.11.2021 19:59
        • 25 listopada uczniowie kl.I uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu dzieci poznały historię pluszowego misia, oglądały o nim bajkę i słuchały o nim opowiadania, a także bawiły się przy misiowych piosenkach. Na koniec każdy właściciel pluszaka dostał dyplom przyjaciela pluszowego misia.

Danuta Dębicka, Lidia Urbańska, Dorota Wiśniewska
        • Układ Słoneczny

• 14.11.2021 15:30
        • O kosmosie wiemy zazwyczaj niewiele, bo wydaje się on być czymś odległym i tajemniczym. Od zarania dziejów, ludzie patrząc w niebo zastanawiali się: Co to takiego? Czym jest ta wielka przestrzeń która nas otacza?

Uczniowie klasy 3  na lekcji przyrodniczej zgłębiali swoją wiedzę i zainteresowania na temat kosmosu. W rezultacie własnoręcznie wykonali przepiękne modele  przedstawiające Układ Słoneczny. Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością.

Agnieszka Lis

• Śniadanie daje moc – czyli Dzień Zdrowego Śniadania!

• 10.11.2021 21:56
        • Szkoła Dąbki, 08.11.2021 r.

Śniadanie daje moc – czyli Dzień Zdrowego Śniadania!

Z okazji Dnia Zdrowego Śniadania dzieci z zerówki miały za zadanie przygotować sobie drugie śniadanie. Na początku zostały przypomniane zasady higieny i bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożami. Następnie dzieci zaopatrzone w fartuszki z entuzjazmem przystąpiły do pracy. Dla niektórych było to nie lada wyzwanie np. obawa przed posługiwaniem się nożykiem. Ale wszystko poszło znakomicie i w ten sposób powstały kolorowe i apetyczne kanapki. Do picia przygotowaliśmy świeżo wyciśnięty sok z marchewki i jabłek. Ale było smacznie!

Marzena Chochla