• Wizyta w gospodarstwie hodowlanym

• 07.06.2022 20:11
        • 7 czerwca uczniowie klasy I uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa hodowlanego Pani Karoliny Kupracz w Jeżycach. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat życia, hodowli oraz pielęgnacji zwierząt wiejskich. Nasza przygoda rozpoczęła się od krótkiej rozmowy z Panią Karoliną na temat hodowli zwierząt oraz płynących z tego korzyści. Następnie dzieci oglądały zabudowania gospodarcze, a także zwierzęta hodowlane: konie, krowy i kozy. Ogromną atrakcją dla dzieci była możliwość pogłaskania i karmienia zwierząt, a także przejażdżka na kucyku. Do szkoły wróciliśmy w wyśmienitych humorach i bogatsi o nowe doświadczenia. Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie za miłe przyjęcie i poświęcony czas.

Danuta Dębicka
          Lidia Urbańska
        • Porozmawiajmy o zawodach

• 01.06.2022 11:31
        •

Doradztwo zawodowe w klasie pierwszej? Oczywiście, że tak. Okazało się, że nasze „pierwszaki” są bardzo otwarte i doskonale wiedzą czego chcą. Bez zastanowienia opowiadali o swoich zainteresowaniach, w czym są najlepsi i co chcą robić w przyszłości. Były zagadki, zadania interaktywne 0raz  prace plastyczne. Zajęcia z tak otwartymi i szczerymi dziećmi, to sama przyjemność.

Dorota Wiśniewska

• Światowy Dzień Pszczół

• 22.05.2022 22:29
        • 20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Celem tego wydarzenia jest ochrona tych owadów przed wyginięciem oraz podkreślenie ich znaczenia dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na występujące wobec nich liczne zagrożenia we współczesnym świecie. Tego dnia dzieci z klasy I odwiedziły pasiekę pszczół u Maciusia w Darłowie. Tam dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, poznały etapy powstawania miodu oraz pracę pszczelarza. Zwieńczeniem tej wizyty był słodki poczęstunek. Każdy uczeń miał okazję posmakowania zdrowego i pysznego miodu.

Danuta Dębicka
          Lidia Urbańska
        • Dzień Dobrych Uczynków

• 20.05.2022 13:43
        • 19.05.2022 r. był Dniem Dobrych Uczynków . Wszyscy uczniowie naszej Szkoły zaplanowali swój dobry uczynek. Każdy indywidualnie zapisał go na serduszku. Wszystkie serduszka zawisły na drzewie Dobrych Uczynków.

L. Urbanska
          A. Lepak
          D. Chruszcz
          I. Mrozinska
        • Uczniowie klasy ósmej z wizytą w Sanatorium Uzdrowiskowym Argentyt w Dąbkach

• 18.05.2022 08:44
        •      Tym razem uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Dąbkach, w ramach doradztwa zawodowego, odwiedzili największe i najnowocześniejsze sanatorium w Gminie Darłowo. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat lokalnego rynku pracy oraz najbardziej poszukiwanych pracowników. SU Argentyt tworzy ogromny zespół ludzi, począwszy od recepcji, przez serwis sprzątający, dział gastronomii, po nowoczesną bazę zabiegową.  Pani dyrektor Beata Gileta oraz zastępca dyrektora  Pani Sylwia Raczkowska, oprowadziły nas po całym obiekcie, opowiedziały jak funkcjonuje placówka, a pracownicy na czym polega ich praca.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

Dorota Wiśniewska