• Laboratoria Przyszłości - styczeń 2023

• 31.01.2023 21:59
        • Styczeń to kolejny czas zajęć z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości.

Odbyły się między innymi zajęcia dla klas I-III z wykorzystaniem zestawu okularów VR oraz zajęcia rozwiajające DIY, na których uczniowie zapoznali się z maszyną do szycia, zaprojektowali patchworkowy wzór poduszki i zrealizowali swój projekt.  Uczniowie mają w planach wykonanie posłań dla zwierzaków ze schroniska.

• Laboratoria Przyszłości - grudzień

• 31.12.2022 13:58
        • Grudzień,  to kolejny miesiąc pracy w naszej szkole z wykorzystaniem na zajęciach sprzętu zakupionego w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Z dnia na dzień odkrywamy świat, poznajemy ciekawe miejsca oraz rozwijamy swoje umiejętności dzięki tym pomocom.
          Na zajęciach rozwijających uczniowie zajmowali się:
          - budowaniem i programowaniem robotów z Lego Mindstorms EV3,
          - wyszukiwaniem projektów 3D oraz ich wydrukiem,
          - wykorzystaniem wkrętarek i szlifierek do obróbki gotowych wydruków 3D,
          - naprawą i konserwacją okablowania sprzętu audio z wykorzystaniem stacji lutowniczej,
          Całość zajęć oraz inne uroczystości szkolne udokumentowano  z wykorzystaniem aparatu oraz gimbala zakupionych również w ramach projektu.

• Mabilne Laboratoria Przyszłości

• 31.12.2022 13:55
        • Naszą szkołę odwiedziły Mobilne Laboratoria Przyszłości.
          Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania. W czasie warsztatów zostały nam przybliżone tajniki sztucznej inteligencji oraz zasady działania drukarki 3D.

• Nasi Lektorzy

• 30.11.2022 20:53
        • Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie przygotowuje na grudzień wystawę „Baśniowy Zakątek”. Będzie to prezentacja starych wydań baśni Hansa Chrystiana Andersena w świątecznej oprawie. Do współtworzenia tej wystawy zostali zaproszeni uczniowie, którzy nagrali czytane, wybrane przez siebie baśnie. Podczas wystawy w zamku nagrania te będą odtwarzane odwiedzającym. Ze szkoły w Dąbkach sześcioro uczniów zdecydowało się na udział w projekcie i nagrało swoją interpretację baśni Andersena. Wśród naszych lektorów były dwie uczennice z Ukrainy, które zaprezentowały baśnie czytane po ukraińsku. Nagrań tych mogliśmy dokonać dzięki sprzętowi do nagrywania zakupionemu z projektu #Laboratoriaprzyszłości.
          Małogorzata Miszczuk

• Zajęcia rewalidacyjne

• 20.10.2022 21:04
        • Na zajęciach rewalidacyjnych, uczniowie koordynowali taneczne ruchy zgodnie z tancerzami w okularach 3D. Te tańce to spokojny balet a następnie kubańskie rytmy.