• Konstytucja 3 Maja

• 29.04.2022 13:24
        • Trzeciego maja obchodzimy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 7 i 8 przygotowali uroczystość, podczas której zaśpiewaliśmy Hymn Narodowy i Hymn Szkoły. Zaproszonym gościom – uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły bardzo podobało się przedstawianie, oddające charakter tamtego czasu. Mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli walczyć o naszą niezależność, godność i wolność, zaś Konstytucja pozostanie na straży naszych praw.
          Elżbieta Augustynowicz

• 05.04.2022 22:45

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję na znak solidarności z osobami z autyzmem. Zaświeciliśmy się tego dnia na niebiesko! Szkoła pełna była niebieskich balonów, a dodatkowy niebieski akcent stanowiły wstążeczki na naszych ubraniach oraz rozmowy na temat autyzmu.

Jednak to nie symbole są najważniejsze. Uczniowie naszej szkoły swoje wsparcie, akceptację i zrozumienie okazują na co dzień. W gronie kolegów i koleżanek
          w wielu klasach są uczniowie z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W ten sposób dzieci
          i młodzież w naturalny sposób uczą się postaw empatycznych, uczą się reagowania
          w sytuacjach trudnych, mają możliwość realnie wykazać się tolerancyjną postawą.

• Wizyta w Koszalińskiej Pracowni Słodyczy.

• 15.03.2022 23:20

• Dnia 15 marca uczniowie klasy I pojechali na wycieczkę do Pracowni Słodyczy w Koszalinie. Wspaniałe zapachy i moc słodyczy stworzyły pyszną atmosferę. Dzieci miały możliwość zobaczenia całego procesu powstawania cukierków i lizaków od momentu wylania gorącego karmelu na stół, po złożenie całego wzoru lizaka i cukierka. Słodycze barwione były naturalnymi barwnikami z owoców i warzyw. Na zakończenie każde dziecko samodzielnie wykonało lizaka, którego wzięło ze sobą. Było miło i słodko! To była najsłodsza lekcja!
          Iweta Mrozińska

• Walentynki w klasie 1

• 14.02.2022 22:47
        • Dnia 14 lutego w klasie I obchodzono "Walentynki". Z tej okazji każdy uczeń dostał serduszkowego lizaka z wypisaną miłosną sentencją. Dzieci wykonały też piękne kartki walentynkowe, w których przekazały życzenia tym osobom, które darzą sympatią i przyjaźnią. Dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem.

Dorota Wiśniewska

• Zasady mycia rąk w klasie pierwszej

• 12.01.2022 23:11
        • Podczas ostatnich zajęć uczniowie kl.I obejrzeli prezentację na temat higieny rąk, opracowaną i udostępnioną przez WSSE w Olsztynie. Film ten zawierał treści informujące o tym, dlaczego trzeba myć ręce, kiedy koniecznie należy to robić i jak wykonywać tę czynność poprawnie. W zabawny sposób przedstawione zostały wirusy i bakterie, które można było pokolorować, ucząc się jednocześnie, jak się ich pozbyć z rąk i dzięki temu uniknąć wielu chorób. Zarówno film, jak i kolorowanka dały możliwość połączenia nauki z zabawą.