• Światowy Dzień Pszczół

• 22.05.2022 22:29
        • 20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Celem tego wydarzenia jest ochrona tych owadów przed wyginięciem oraz podkreślenie ich znaczenia dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na występujące wobec nich liczne zagrożenia we współczesnym świecie. Tego dnia dzieci z klasy I odwiedziły pasiekę pszczół u Maciusia w Darłowie. Tam dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, poznały etapy powstawania miodu oraz pracę pszczelarza. Zwieńczeniem tej wizyty był słodki poczęstunek. Każdy uczeń miał okazję posmakowania zdrowego i pysznego miodu.

Danuta Dębicka
        • Dzień Dobrych Uczynków

• 20.05.2022 13:43
        • 19.05.2022 r. był Dniem Dobrych Uczynków . Wszyscy uczniowie naszej Szkoły zaplanowali swój dobry uczynek. Każdy indywidualnie zapisał go na serduszku. Wszystkie serduszka zawisły na drzewie Dobrych Uczynków.

L. Urbanska
          A. Lepak
          D. Chruszcz
          I. Mrozinska
        • Uczniowie klasy ósmej z wizytą w Sanatorium Uzdrowiskowym Argentyt w Dąbkach

• 18.05.2022 08:44
        •      Tym razem uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Dąbkach, w ramach doradztwa zawodowego, odwiedzili największe i najnowocześniejsze sanatorium w Gminie Darłowo. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat lokalnego rynku pracy oraz najbardziej poszukiwanych pracowników. SU Argentyt tworzy ogromny zespół ludzi, począwszy od recepcji, przez serwis sprzątający, dział gastronomii, po nowoczesną bazę zabiegową.  Pani dyrektor Beata Gileta oraz zastępca dyrektora  Pani Sylwia Raczkowska, oprowadziły nas po całym obiekcie, opowiedziały jak funkcjonuje placówka, a pracownicy na czym polega ich praca.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

Dorota Wiśniewska

• Uczniowie z klasy 8 z Dąbek w Powiatowym Urzędzie Pracy w Darłowie

• 12.05.2022 11:31
        • Uczniowie klasy ósmej, w ramach doradztwa zawodowego, odwiedzili Powiatowy Urząd Pracy w Darłowie. Korzystając z uprzejmości Pani Kierownik, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.  Pani oprowadziła nas po urzędzie, opowiedziała o lokalnym rynku pracy oraz formach pomocy dla młodzieży poszukującej pracy. Po sąsiedzku wstąpiliśmy również do Biblioteki Miejskiej, aby porozmawiać o nowościach wydawniczych i nie tylko. Panie bibliotekarki zaproponowały naszym uczniom ciekawe lektury, ale również opowiedziały o swojej pracy oraz predyspozycjach i kompetencjach,  jakie powinien posiadać pracownik biblioteki. Serdecznie dziękujemy.

Dorota Wiśniewska
          Emilia Grodz
        • ORZEŁ BIAŁY - NASZYM GODŁEM NARODOWYM

• 08.05.2022 19:29

• W czwartek 5. maja nastąpiło w naszej szkole rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "ORZEŁ BIAŁY - NASZYM GODŁEM NARODOWYM".  Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w konkursie, zwłaszcza laureatom konkursu. Szczególnie ważne było dla nas zaangażowanie w konkurs uczniów z Ukrainy, którzy w piękny sposób przedstawili na papierze Polskie Godło Narodowe. Jednocześnie zachęcamy do udziału w szkolnych konkursach, gdyż zawsze każda praca zostanie doceniona.

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych:

1. Przedszkole:

I miejsce: Amelia Łukowska