• Z WIZYTĄ U PSZCZELARZA W DARŁOWIE

• 03.06.2021 21:40
        • Dnia 28 maja 2021 roku dzieci klasy pierwszej udały się w odwiedziny do pasieki w Darłowie, gdzie miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Obserwowały z bliska rój pszczół. Miały przyjemność zobaczyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.
          Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi.

Mariola Gibuła

• Wiosenne kanapki klasa 3

• 16.05.2021 14:38
        • Wiosenne kanapki to smaczna przekąska, zwłaszcza wiosną. Uczniowie klasy III podczas zajęć, przygotowali dla siebie właśnie takie rewelacyjne śniadanie. Na stolikach zagościły: pomidory, sałata, rzodkiewka, ogórek, szczypiorek, kiełki, ser i wędlina. Dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Smarowały, kroiły i układały. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę bardzo apetycznie. Miały mnóstwo witamin, ale przede wszystkim znakomicie smakowały. Takie kulinarne zajęcia wszystkim bardzo się podobały.

Danuta Dębicka,Dominika Chruszcz
        • Wiosenne kanapki.

• 03.05.2021 23:32
        • Wiosenne kanapki.

Za oknem coraz ładniej, widać pierwsze oznaki wiosny. Uczniowie klasy  II postanowili poczuć się wiosennie i zaczęli nowy dzień od przyrządzania pysznych, zdrowych i kolorowych kanapek.

Każdy mógł przygotować drugie śniadanie według swoich upodobań i wybranych smaków. Wykorzystaliśmy zieloną sałatę, pomidory, ogórki, szczypiorek, rzodkiewki , pastę jajeczną i stworzyliśmy smaczne, a zarazem zdrowe kanapki. Kanapki wyglądały bardzo smakowicie, wszyscy jedli z wielkim apetytem.

Były to wspaniałe zajęcia uczące samodzielności, właściwego zachowania się przy stole i zdrowego odżywiania się. Dzieci już wiedzą, że śniadanie to podstawa naszego dnia, a szczególnie kiedy znajdują się w nim bogate w witaminy warzywa.

Lis Agnieszka

• Zajęcia rozwijające: malowanie świeczką

• 09.03.2021 23:15
        • Zajęcia rozwijające uzdolnienia: malowanie świeczką.

Każdy z nas czasami lubi zrobić coś tajemniczego i zagadkowego. Jeśli jeszcze możemy to połączyć z czymś ciekawym dla nas samych, to lepiej pobudzamy swoja wyobraźnię. Dzieci z klasy pierwszej na zajęciach rozwijających uzdolnienia poznały kolejną technikę malowania bez widzenia wykonanego dzieła. W pierwszym etapie przykleiły taśmę zaznaczając szkielet okna. Następnie swoją wyobraźnią namalowały świeczką zimowy widok z okna, a potem pokryły całą kartkę niebieską farbą rozcieńczoną wodą, tworząc zimowy klimat. Dowiedziały się również dlaczego tak się stało, że farba nie pokryła naniesionego na kartkę wosku. Na koniec odkleiły taśmę od kartki, a efekt ich prac bardzo wszystkich uczniów zachwycił.

• Skarpetkowe bałwanki

• 21.02.2021 20:01
        • Skarpetkowe bałwanki

Uczniowie kl.III niezależnie od ilości śniegu, jaka znajduje się za oknem, wykonali skarpetkowe bałwanki. Bałwanki mają kształt pękatej ósemki i podobnie jak te ze śniegu zostały odpowiednio ubrane i przyozdobione. Są piękną ozdobą sali lekcyjnej.

Danuta Dębicka