• Sprzątanie świata 2022

• 24.09.2022 18:56
        • Dnia 23 września, w naszej szkole zorganizowano akcję "Sprzątanie Świata". Głównym zadaniem było kreowanie postaw proekologicznych wśród uczniów szkoły.

Akcja ma na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Co roku dzięki takiej akcji zbiera się setki ton śmieci – liczba ich nie maleje; na miejsce zebranych wyrzucane są nowe. Rozwiązaniem problemu nie jest coroczna zbiórka śmieci lecz zmiana nawyków w codziennym życiu polegająca na robieniu świadomych zakupów( kupowanie rozważne, w opakowaniach ekologicznych, nabywanie rzeczy trwałych, wielokrotnego użytku), unikaniu tworzenia odpadów i odpowiednim nimi gospodarowaniu.

• DZIEŃ KROPKI W KLASACH I-III

• 15.09.2022 21:38
        • 15 września  świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki -  święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. To historia dziewczynki, która uwierzyła w siebie dzięki nauczycielce plastyki. Ta zachęciła bohaterkę książki do spełnienia swojego marzenia o malowaniu, słowami "Postaw kropkę i zobaczymy, co się stanie". Tego dnia nasi  uczniowie obejrzeli film i poznali Kropkę, czyli Vashti i jej historię, następnie tworzyli prace plastyczne, których motywem przewodnim jest kropka. W tym dniu nikt nie był „ w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Zwracali tym samym uwagę na to, że warto wierzyć w siebie.

Mariola Gibuła
          Agnieszka Lis
          Danuta Dębicka
        • Narodowe Czytanie w Dąbkach

• 04.09.2022 23:14
        • W otoczeniu pięknej przyrody nad jeziorem Bukowo w Dąbkach, w sobotnie popołudnie, mieszkańcy i kuracjusze czytali Ballady i romanse Adama Mickiewicza. A wszystko w ramach 11 edycji NARODOWEGO CZYTANIA odbywającego się pod patronatem Prezydenta RP.
              Wydarzenie to zorganizowała Gmina Darłowo wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Ratowników Morskich w Dąbkach.
              Szum wody i drzew, powiewy wiatru i zachodzące słońce potęgowały klimat czytanych ballad gdzie w ludzką codzienność ingerują siły nadnaturalne czyniąc tajemniczym i niebezpiecznym to, co dotąd było powszechnie znane i oswojone.
           Teksty czytali: włodarz Gminy Darłowo Wójt Gminy Darłowo - Radosław Głażewski, samorządowcy, radni, członkowie Klubu Seniora z Bukowa Morskiego, młodzież ze szkoły w Dąbkach, nauczyciele, bibliotekarze, przedstawiciele gminnych instytucji, a także mieszkańcy gminy i miasta Darłowo. Dołączyli też nasi goście przebywający w Dąbkach na wypoczynku. Poziom przygotowania uczestników przerósł nasze oczekiwania. Wszyscy czytający doskonale odnaleźli się w swoich rolach.
              Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznej, ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i już dziś zapraszamy na wspólne czytanie za rok.

• Wizyta w gospodarstwie hodowlanym

• 07.06.2022 20:11
        • 7 czerwca uczniowie klasy I uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa hodowlanego Pani Karoliny Kupracz w Jeżycach. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat życia, hodowli oraz pielęgnacji zwierząt wiejskich. Nasza przygoda rozpoczęła się od krótkiej rozmowy z Panią Karoliną na temat hodowli zwierząt oraz płynących z tego korzyści. Następnie dzieci oglądały zabudowania gospodarcze, a także zwierzęta hodowlane: konie, krowy i kozy. Ogromną atrakcją dla dzieci była możliwość pogłaskania i karmienia zwierząt, a także przejażdżka na kucyku. Do szkoły wróciliśmy w wyśmienitych humorach i bogatsi o nowe doświadczenia. Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie za miłe przyjęcie i poświęcony czas.

Danuta Dębicka
        • Porozmawiajmy o zawodach

• 01.06.2022 11:31

Doradztwo zawodowe w klasie pierwszej? Oczywiście, że tak. Okazało się, że nasze „pierwszaki” są bardzo otwarte i doskonale wiedzą czego chcą. Bez zastanowienia opowiadali o swoich zainteresowaniach, w czym są najlepsi i co chcą robić w przyszłości. Były zagadki, zadania interaktywne 0raz  prace plastyczne. Zajęcia z tak otwartymi i szczerymi dziećmi, to sama przyjemność.

Dorota Wiśniewska