• Narodowe Czytanie w Dąbkach

• 04.09.2022 23:14
      • W otoczeniu pięknej przyrody nad jeziorem Bukowo w Dąbkach, w sobotnie popołudnie, mieszkańcy i kuracjusze czytali Ballady i romanse Adama Mickiewicza. A wszystko w ramach 11 edycji NARODOWEGO CZYTANIA odbywającego się pod patronatem Prezydenta RP.
            Wydarzenie to zorganizowała Gmina Darłowo wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Ratowników Morskich w Dąbkach.
            Szum wody i drzew, powiewy wiatru i zachodzące słońce potęgowały klimat czytanych ballad gdzie w ludzką codzienność ingerują siły nadnaturalne czyniąc tajemniczym i niebezpiecznym to, co dotąd było powszechnie znane i oswojone.
         Teksty czytali: włodarz Gminy Darłowo Wójt Gminy Darłowo - Radosław Głażewski, samorządowcy, radni, członkowie Klubu Seniora z Bukowa Morskiego, młodzież ze szkoły w Dąbkach, nauczyciele, bibliotekarze, przedstawiciele gminnych instytucji, a także mieszkańcy gminy i miasta Darłowo. Dołączyli też nasi goście przebywający w Dąbkach na wypoczynku. Poziom przygotowania uczestników przerósł nasze oczekiwania. Wszyscy czytający doskonale odnaleźli się w swoich rolach.
            Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznej, ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i już dziś zapraszamy na wspólne czytanie za rok.