• Przełamujemy bariery

• 28.10.2022 12:06
        • Od wielu lat październik jest miesiącem, w którym obchodzony jest Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku przypadał on w dniach od 3 – 9 października, pod hasłem: Przełamujemy bariery. Nasza szkoła wzięła udział w tej akcji społecznej, której celem jest uświadomienie, że wśród nas są dzieci o takich potrzebach edukacyjnych.
          Aby lepiej przybliżyć znaczenie słowa dysleksja została przygotowana tablica z informacjami o tym zaburzeniu oraz zdjęcia wybitnych osób, które posiadały tę przypadłość i mimo wszystko nie przeszkadzało im to odnieść sukces w swojej dziedzinie. Dodatkowo zostały udostępnione zadania wydrukowane tak, jak widzą to dyslektycy. W klasach IV – VIII został również wyświetlony krótki film obrazujący czym jest dysleksja, jak się objawia oraz jej pochodne.
          Iweta Mrozińska
          Anna Lepak
          Dominika Chruszcz
          Lidia Urbańska

• POLA NADZIEI - SADZENIE ŻONKILI

• 14.10.2022 15:09

•     Szkolne Koło Caritas przy szkole w Dąbkach już po raz kolejny włączyło się do kampanii „Pola Nadziei”.
             W piątek 7 października uczniowie wraz z przybyłymi gośćmi zasadzili                1000 cebulek żonkili – kwiatów, które są symbolem solidarności z chorymi na rakaPrzypominają nam one o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy      i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
              Na wiosnę wzdłuż głównej ulicy w Dąbkach zażółci się piękne poletko żonkili - symbol nadziei i wsparcia dla darłowskiego hospicjum.

Małgorzata Miszczuk

• Zajęcia biologii w klasie 5.

• 11.10.2022 21:11

• Temat: Poznajemy zasady mikroskopowania – ćwiczenia.
           Zajęcia mikroskopowe są jedną z form zajęć praktycznych, podczas których uczniowie poznają mikroskop i uczą się zasad mikroskopowania. Dzieci rozpoznają na ilustracji i obserwują pod mikroskopem obiekty: komórki liścia spichrzowego cebuli, krwinki czerwone człowieka i żaby, komórki śledziony  i mięśnia sercowego oraz wiele innych preparatów  histologicznych pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, w tym człowieka.
          Elżbieta Augustynowicz

• "Kochając różę"

• 29.09.2022 22:58

• Nasi uczniowie 27 września 2022r. pojechali do kina "Bajka" w Darłowie na przedstawienie teatralne pt. "Kochając różę". Spektakl poruszał odwieczne pragnienia ludzi, takie jak: przyjaźń, miłość, samotność. W przedstawieniu nawiązano do lektury pt. "Mały Książę" Antoine de Saint Exupery'ego.Połączono także współczesną rzeczywistość z motywami literackimi. Gra aktorów na pewno wywarła na uczniach niezatarte wrażenie.

Monika Bagnucka i Emilia Grodz.
        • Sprzątanie świata 2022

• 24.09.2022 18:56
        • Dnia 23 września, w naszej szkole zorganizowano akcję "Sprzątanie Świata". Głównym zadaniem było kreowanie postaw proekologicznych wśród uczniów szkoły.

Akcja ma na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Co roku dzięki takiej akcji zbiera się setki ton śmieci – liczba ich nie maleje; na miejsce zebranych wyrzucane są nowe. Rozwiązaniem problemu nie jest coroczna zbiórka śmieci lecz zmiana nawyków w codziennym życiu polegająca na robieniu świadomych zakupów( kupowanie rozważne, w opakowaniach ekologicznych, nabywanie rzeczy trwałych, wielokrotnego użytku), unikaniu tworzenia odpadów i odpowiednim nimi gospodarowaniu.