• Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

• 05.12.2021 13:26
      • 3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Ma ono na celu zwrócenie szczególnej uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności, a także ukazanie korzyści płynących z pełnej integracji osób niepełnosprawnych w życiu, społecznym, gospodarczym i kulturalnym.

W tym roku szkolnym obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole przyjęły formę akcji informacyjnej, przypominającej, że są takie osoby,  uczniowie z niepełnosprawnościami wśród nas. Mają oni takie same potrzeby jak my i chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami.

Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo o integrację. Każdego dnia uczymy się jej, uczymy się pamiętać o sobie nawzajem, więcej dostrzegać i rozumieć. Pamiętajmy o niepełnosprawnych nie tylko w ich święto, ale każdego dnia. Postarajmy się, żeby czuli się z nami akceptowani, traktujmy ich, jak byśmy chcieli, żeby nas traktowano.

Rozdane zostały symboliczne naklejki wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły na znak solidarności z osobami Niepełnosprawnością.