• Konstytucja 3 Maja.

• 07.05.2023 18:13
        • Dnia 28.04.2023r. uczniowie uroczystym apelem uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademia rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz zaśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy VI i VII zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym znalazły się informacje dotyczące sytuacji polityczno-gospodarczej kraju w XVIII w., istoty Konstytucji z 1791r. dla Rzeczpospolitej i Europy oraz próby odpowiedzi na pytania, czym współcześnie dla każdego Polaka są pojęcia - WOLNOŚĆ, NARÓD I OJCZYZNA. Całość apelu wzbogacona została pieśniami wykonanymi przez te klasy, przez uczennicę klasy III Laurę Nawrocką i klasę VIII.

Monika Bagnucka.

• DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

• 07.05.2023 18:06

• Każdy z nas ma swoją godność i szacunek względem siebie. Ważne jest, aby dodatkowo szanować godność innych, w szczególności osób z niepełnosprawnością. 5 maja takie właśnie osoby obchodzą swoje święto. W naszej szkole, dla uczczenia tego dnia postanowiliśmy sprawdzić i poczuć się jak to jest mieć problemy z poruszaniem się, utrzymaniem koncentracji, czy też poczuć się jak osoba niewidoma. Młodsze klasy mogły dotknąć przedmiotów, które ułatwiają ludziom z niepełnosprawnością funkcjonowanie w codziennym życiu i wypróbować sił w posługiwaniu się takimi sprzętami. Nie wszystkim wychodziło dobrze i sprawnie. Wiele siły musieli w to włożyć oraz pobudzić inne zmysły, aby wykonać zadania. Poznając zasadę funkcjonowania i obsługi sprzętów pomagających w codziennym życiu osobom z niepełnosprawnością dostrzegliśmy potrzebę współpracy i zwiększenia  jeszcze lepszych relacji z takimi osobami.

Monika Leszczyńska

• "Gdańsk - Piękny Dzień z Liczbą Pi"

• 19.03.2023 12:28
        • W dniu 16 marca, uczciliśmy "Dzień Liczby Pi" inaczej niż zwykle.
          Zainteresowani matematyką i pogłębianiem swojej wiedzy uczniowie klas 6-8, wyjechali do Gdańska.
          Celem podróży był Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie zoorganizowano serię wykładów i warsztatów pod hasłem: "Spędź z nami Dzień Liczby Pi i Dzień domeny".
          Uczniowie dowiedzieli się m.in.: dlaczego godzina ma 60 minut, od czego zaczęła się matematyka, czym jest kwadratura koła.
          Po sporej dawce wiedzy i emocji, wyruszyliśmy ulicami dzielnicy Wrzeszcz na obiad, gdzie mogliśmy wymienić się spostrzeżaniami.

Marta Wątrobińska i Karolina Lichocka.
        • Udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

• 31.01.2023 21:22
        • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w publicznej zbiórce pieniędzy w ramach akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W minioną niedzielę 29 stycznia 2023 r. uczniowie z klasy VIII kwestowali w miejscowościach: Dąbki, Bukowo Morskie, Żukowo Morskie, Bobolin, przy jednoczesnym wsparciu strażaków z OSP Bukowo Morskie. Nasi wolontariusze aktywnie wsparli akcje WOŚP, a zebrane do puszek pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z sepsą.
          Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom!

Wioleta Noworolnik
          Monika Leszczyńska

• Spotkanie integracyjne w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno – Terapeutycznym w Darłowie

• 23.01.2023 22:56

• Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno- Terapeutyczny w Darłowie zorganizował karnawałowe spotkanie integracyjne, w którym brali udział podopieczni Stowarzyszenia oraz uczniowie zaproszeni z innych szkół. Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie i wybraliśmy się na spotkanie, które było okazją do świetnej zabawy oraz poznania nowych osób. Na naszych uczniów czekało wiele atrakcji – muzyka na żywo, konkursy, zabawa taneczna, słodki poczęstunek oraz mnóstwo słodkich nagród. Na zakończenie zabawy każdy z uczestników otrzymał pluszowy upominek. Uczniowie naszej szkoły byli zadowoleni z tego wydarzenia i maja nadzieję na dalszą integrację. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!
          D. Chruszcz
          L. Urbańska