• Dzień Kostki Rubika

Dnia 17 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dąbkach został zorganizowany Dzień Kostki Rubika. Akcja miała na celu zwiększenie zainteresowania uczniów matematyką i logiką. Kostka Rubika, wynaleziona przez Ernő Rubika, jest znana na całym świecie jako jedna z najpopularniejszych łamigłówek. Ta kolorowa kostka stała się symbolem kreatywnego myślenia.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają kostki Rubika, nie tylko te klasyczne (3x3x3), ale także o innych typach, rozmiarach i proporcjach. Wiele dzieci po raz pierwszy miało okazję spróbować swoich sił z tą łamigłówką. Było to dla nich nie tylko źródło zabawy, ale także doskonała okazja do rozwijania umiejętności logicznego myślenia.

• mLegitymacja

• Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja.

mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które tak samo jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, autobusowych lub innych przewidzianych ulg i zniżek. Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina itp.

W tym mobilnym dokumencie zapisane są dane, które można znaleźć w papierowej wersji legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, nazwę i adres i nr telefonu szkoły.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną papierową wersję dokumentu.

Rodzic/opiekun ucznia powinien złożyć w sekretariacie szkoły wniosek o wydanie mLegitymacji wraz ze zdjęciem legitymacyjnym oraz przedłożyć do wglądu papierową wersją legitymacji szkolnej.

Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wersji papierowej, czyli do 30 września. Każdego roku we wrześniu można przedłużyć ważność mLegitymacji o kolejny rok i odbywa się to również na wniosek rodzica/opiekuna.

Jeżeli dziecko nie posiada swojego telefonu, rodzic może dodać mLegitymację w swojej aplikacji mObywatel.

W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana (mLegitymacja jest przypisana do kontretnego urządzenia - w momencie zgubienia lub kradzieży telefonu należy natychmiastowo poinformować osoby odpowiedzialne za wydawanie mLegitymacji).

Wniosek należy złożyć w sekretariacie szkoły. Do wniosku dołączamy zdjęcie legitymacyjne. Zdjęcie można przesłać na adres: sekretariat@spdabki.pl z podaniem w temacie wiadomości imienia, nazwiska i klasy. Przesłane zdjęcie powinno być w formacie .jpg lub .jpeg, o rozmiarze maksymalnie 5MB i wymiarach nie mniejszych niż 492 x 633 piksele (zdjęcie będzie przechowywane przez 30 dni, do momentu wygenerowania mLegitymacji. Po tym czasie zostanie usunięte).

mLegitymacja może być unieważniana w trakcie roku szkolnego:

• na wniosek rodziców ucznia (opiekuna prawnego), w szczególności w przypadku utraty mLegitymacji szkolnej na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym przechowywana była mLegitymacja szkolna;
            • z urzędu w przypadku utraty ważności wydanej uczniowi legitymacji szkolnej albo e-legitymacji szkolnej bądź przejścia ucznia do innej szkoły (§ 24 ust. 4a rozporządzenia MEN z 26 kwietnia 2018 r.).

Uruchomienie mLegitymacji - skrót

Aby uruchomić mLegitymację należy:

• Złożyć wniosek o wydanie mLegitymacji  w sekretariacie szkoły.
            • Do wniosku dołączyć zdjęcie legitymacyjne lub wysłać je na adres szkoły:  sekretariat@spdabki.pl jako załącznik zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB, podpisane w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.
            • Pobrać Aplikację mObywatel i potwierdzić regulamin.
            • Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu.

instrukcja_dodanie_mlegitymacji.pdf

KLAUZULA-INFROMACYJNA-DOTYCZaCA-MLEGITYMACJI.docx

Regulamin-uslugi-mLegitymacja-szkolna-w-Aplikacji-mObywatel.pdf

Wniosek-o-uniewaznienie-mLegitymacji.docx

Wniosek-o-wydanie-mLegitymacji.doc

zgoda-na-wizerunek-1_(1).docx

• Uczniowie wyróżniający się w nauce.

• II semestr Roku Szkolnego 2022/2023

Klasa 1

Olszamowski Leon, Orłowski Mieszko, Kapczyńska Julia, Steblińska Klaudia, Maciejczyk Hanna, Włodyka Aniela, Kuzemczak Zofia, Kaczkowska Natalia, Chabura Milena

Klasa 2