• Dzień Kostki Rubika

Dnia 17 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dąbkach został zorganizowany Dzień Kostki Rubika. Akcja miała na celu zwiększenie zainteresowania uczniów matematyką i logiką. Kostka Rubika, wynaleziona przez Ernő Rubika, jest znana na całym świecie jako jedna z najpopularniejszych łamigłówek. Ta kolorowa kostka stała się symbolem kreatywnego myślenia.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają kostki Rubika, nie tylko te klasyczne (3x3x3), ale także o innych typach, rozmiarach i proporcjach. Wiele dzieci po raz pierwszy miało okazję spróbować swoich sił z tą łamigłówką. Było to dla nich nie tylko źródło zabawy, ale także doskonała okazja do rozwijania umiejętności logicznego myślenia.