• Na straganie

• 16.11.2023 14:18
      • Na straganie

Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy ... pewnie każdy zna wiersz Jana Brzechwy i wartości, jakie z niego płyną. Aby przybliżyć tematykę witamin zawartych w naszych warzywach, dzieci z klasy II zaprezentowały inscenizację muzyczno - słowną wiersza Jana Brzechwy "Na straganie". Dzieci zaprosiły na występ kolegów i koleżanki z innych klas oraz grup przedszkolnych. Przygotowania do inscenizacji trwały od kilku dni . Mali aktorzy ćwiczyli bez wytchnienia, z uśmiechem na twarzy swoje role. Uczniowie przez chwilę poczuli się jak prawdziwi aktorzy. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali scenki z życia warzyw, które miały uświadomić dzieciom ich ogromną rolę w naszej diecie. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.