• Mistrz Pięknego Czytania 2022/2023

• 16.11.2023 14:18
      • Mistrz Pięknego Czytania 2022/2023

W poniedziałek 29 maja br. odbył się szkolny konkurs o tytuł Mistrza Pięknego Czytania dla klas 1–8.

Głównym celem konkursu było aktywizowanie i utrwalanie postaw czytelniczych wśród uczniów naszej szkoły.

Uczniowie czytali fragmenty swoich ulubionych książek.

Uczestników oceniano w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1–2, klasy 3-4 oraz klasy 5–8. Ocenie podlegało: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja, interpretacja oraz ogólny wyraz artystyczny czytanego tekstu. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom czytania.

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania

w roku szkolnym 2022/2023 zdobyli:

Kategoria klas I – II:

Zofia Kuzemczak kl. I

Kategoria klas III – IV:

Filip Lichański kl. III

Kategoria klas V – VIII:

Anna Lopatina kl. V

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy godnego reprezentowania swoich klas oraz życzymy czerpania wielu przyjemności i wzruszeń płynących z czytania książek.