• Przełamujemy bariery

• 28.10.2022 12:06
      • Od wielu lat październik jest miesiącem, w którym obchodzony jest Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku przypadał on w dniach od 3 – 9 października, pod hasłem: Przełamujemy bariery. Nasza szkoła wzięła udział w tej akcji społecznej, której celem jest uświadomienie, że wśród nas są dzieci o takich potrzebach edukacyjnych.
        Aby lepiej przybliżyć znaczenie słowa dysleksja została przygotowana tablica z informacjami o tym zaburzeniu oraz zdjęcia wybitnych osób, które posiadały tę przypadłość i mimo wszystko nie przeszkadzało im to odnieść sukces w swojej dziedzinie. Dodatkowo zostały udostępnione zadania wydrukowane tak, jak widzą to dyslektycy. W klasach IV – VIII został również wyświetlony krótki film obrazujący czym jest dysleksja, jak się objawia oraz jej pochodne.
        Iweta Mrozińska