• Zajęcia rozwijające: malowanie świeczką

• 09.03.2021 23:15
      • Zajęcia rozwijające uzdolnienia: malowanie świeczką.

Każdy z nas czasami lubi zrobić coś tajemniczego i zagadkowego. Jeśli jeszcze możemy to połączyć z czymś ciekawym dla nas samych, to lepiej pobudzamy swoja wyobraźnię. Dzieci z klasy pierwszej na zajęciach rozwijających uzdolnienia poznały kolejną technikę malowania bez widzenia wykonanego dzieła. W pierwszym etapie przykleiły taśmę zaznaczając szkielet okna. Następnie swoją wyobraźnią namalowały świeczką zimowy widok z okna, a potem pokryły całą kartkę niebieską farbą rozcieńczoną wodą, tworząc zimowy klimat. Dowiedziały się również dlaczego tak się stało, że farba nie pokryła naniesionego na kartkę wosku. Na koniec odkleiły taśmę od kartki, a efekt ich prac bardzo wszystkich uczniów zachwycił.