• Wyniki konkursu

     • Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach na „Najładniejszą kartkę świąteczną w języku niemieckim lub angielskim” oraz „Kalendarz adwentowy”. Ponieważ wszystkie prace były piękne i bardzo starannie wykonane, komisja konkursowa miała  ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

      Dorota Wiśniewska

      Magdalena Stołowska

     • Jak i dlaczego być eko!

     • Jak i dlaczego być eko!

      Szkolne Koło Caritas w Dąbkach podpisało umowę na realizację projektu –Warsztaty „Zielone śniadania”.

      Projekt ten jest odpowiedzią na wezwanie Papieża Franciszka oraz potrzebę budzenia w nas wszystkich ekologicznej wrażliwości. Promujemy encyklikę Laudato si i mówimy o tym jak przełożyć ją na życie. Zaczniemy od zmiany nawyków żywieniowych. Razem z 6-latkami, p. Marzeną Chochlą i p. Dorotą Wiśniewską będziemy uczyć się jak zdrowo, pożywnie i smacznie gotować bez mięsa, za to wykorzystaniem bogactwa kuchni roślinnej (warzywa, strączki, ziarna).

      Na realizację projektu otrzymaliśmy kwotę 4.000,00zł

      Projekt „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”, realizowany przez Caritas Polska, został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za treść artykułu odpowiada wyłącznie Caritas Polska.

      Małgorzata Miszczuk


     • Unijny program dla szkół

     • Nasza szkoła uczestniczy uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

      Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne. W ramach uczestnictwa w Programie szkoła zawarła umowę z dostawcą, który dostarcza owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne (lub odrębne umowy z dostawcami owoców i warzyw oraz produktów mlecznych), które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V.

      W każdym semestrze roku szkolnego 2020/2021 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 3 razy w tygodniu, przez 12 tygodni, łącznie: 44 porcje świeżych owoców i warzyw oraz soków lub przecierów owocowych, 42 porcje mleka i produktów mlecznych. Do dzieci w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki lub przeciery owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.

      Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien zapoznać się z zasadami Programu, w tym z powyższym katalogiem dostarczanych produktów i wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy.

      Dostawca zobowiązany jest dostarczyć ww. produkty do szkoły gotowe do spożycia przez dzieci, czyste, a w przypadku gdy jest to wymagane, pokrojone i odpowiednio zapakowane. Po dostarczeniu produktów przez dostawcę, nim zostaną one udostępnione dzieciom, ich jakość sprawdzana jest również przez pracowników szkoły.

      Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów. Jakość świeżych owoców i warzyw (pokrojonych i zapakowanych) lub produktów mlecznych, przetrzymywanych w temperaturze pokojowej przez kilka godzin w plecaku szkolnym ulega pogorszeniu co często powoduje, że nie nadają się one do spożycia przez dzieci. W przypadku, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce prosimy o Państwa reakcję i wsparcie w rozmowie z dziećmi, tak aby zachęcić je do wspólnego spożywania świeżych produktów w szkole, razem z rówieśnikami. Przykład kolegów i koleżanek jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność Programu i kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych.

      Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.

    • Kontakt

     • Szkoła Podstawowa w Dąbkach
     • sekretariat@spdabki.pl
     • 94-314-86-23 509-698-416
     • ul. Darłowska 6, 76-156 Dąbki 76-150 Darłowo Dąbki Poland
     • hubert.paszkiewicz@spdabki.pl
    • Logowanie